Projekti gjigand gati të realizohet në Shqipëri – Mercedes-Benz, Ford dhe Fiat vijnë në Shqipëri, ja ku do t’i prodhojnë pjesët

Tre prej kompanive më të mëdha të prodhimit të makinave do të prodhojnë pjesë të tyre të jashtme në Shqipëri. Bëhet fjalë për një fabrikë në Librazhd që do të prodhojë për “Mercedez-Benz”, “Ford” dhe “Fiat”. Lajmin e bën të ditur kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla. Përmes një postimi në facebook ai thotë se “ndoshta nuk do ta besoni, por është e vërtetë që pjesë me veshje lëkure si timoni, leva e marsheve apo leva e frenave të dorës të një makine Mercedez Benz, Ford apo FIAT që mund të blini pas disa kohësh, është prodhuar në Shqipëri, në një fabrikë të vogël në Librazhd”. Kliko mbi foto dhe lexo detajet e artikullit që po bën namin.

Post Author: inf