Mediat Europiane – Shqiptarja që përfaqëson Qipron Eleni Foureira do i sjellë fitoren historike këtij vendi !

Eleni Foureira përfaqëson këtë viti qipriotët në Eurvision, falë të së cilës shteti i Qipros mund të jetë organizatore e kësaj ngjarja vitin e ardhshëm. Eleni pati një perfromancë të shkëlqyeshme gjatë mbrëmjes së kaluar teksa bëri që të duartrokitet gjerë e gjatë nga audienca. jo shkoi pa probleme në finale, gjë që nuk e habiti askënd që shikoi performancën e saj, shkruan portali kroat index.hr. Bukurioshja 31-vjeçare që shumë e quajnë Shakira qipriote, por edhe Beyonce e Qipros Beyonce, ka lindur në Shqipëri dhe tani jeton në Greqi, më saktësisht në Athinë. Hapeni lidhjen blu dhe shiko VIDEON ↓

Post Author: inf