E jashtëzakonshme – Floyd Mayweather promotor në ndeshjen e Kampionit Shqiptar Kristian Prenga

Boksieri Shqiptar Kristian Prenga i cili eshte Kampion ne disa kategori tashme po zhvillon karrieren e tij ne Kanada dhe USA. Fitoret kane bere qe Kristiani te fitoje shpejt zemrat e kanadezeve dhe te mbushe plot sallat ne ndeshjet qe ai ka zhvilluar. Promotoret e tij jane emra te medhenj te boksit sic eshte edhe Lenoxx Lewis por kesaj here per Kristin do jete dicka e vecante. Nje nder emrat me te medhenj ne boten e Boksit boteror sic eshte ai i Floyd Mayweather do te jete promotori i ndeshjes se tij te rradhes. Me 19 Maj kampioni Prenga do te ngjitet ne ring ne Air Canada Centre Toronto dhe Mayweather eshte promotori i kesaj ndeshje te madhe. Ritmet e tij te shpejta po bejne qe figura te medha te afrohen ne mbylljen e eventeve dhe perballjeve te tij. I urojme fitore Kampionit tone qe per asnje moment nuk harron te ngjitet ne ring me flamurin shqiptar dhe te na beje krenar me fitore. Kliko mbi foto dhe automatikisht ju shfaqen detajet.

Post Author: inf