Gjykata i dha arrest shtëpiak, Saimir Tahiri kapet mat te kafja e lagjes !

Pak minuta më parë Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, i permendur ne pergjimet e bandes se droges “Habilaj”. Nga ana tjetër Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi për ish-ministrin masën e sigurisë personale “arrest me burg pa afat”, por që nuk është pranuar nga gjykata, duke vendosur të japë një masë më të zbutur. Mësohet se Tahiri pas vendimit të gjykatës është parë duke pirë kafe në një lokal poshtë banesës së tij, raportoi gazetarja e News 24. Vendimi i gjykatës urdhëron Tahirin të mos largohet nga banesa e tij, ndodhur në Tiranë, Rruga “Kodra e Diellit”, Pallati Nr.3. Klikoni mbi foto dhe automatikisht ju shfaqen detajet dhe pamjet.

Post Author: inf