Apple pushton tregun global – iPhone XR po tejkalon parashikimet…

Gjiganti teknologjik Apple ka prezantuar telefonin e tretë të ri për këtë vit. iPhone XR quhet telefoni i ri i kompanisë që do të vijë me ekran deri në skaje. Ekrani i këtij telefoni është me madhësi 6.1-inç. Ai do të vijë me ekran LCD dhe ka edhe versionin me ngjyrë të kuqe. Apple ka […]

inf

Qyteti më i ftohtë në planet…

Edhe pse zyrtarisht ka ardhur Vera, ka ende qytete ku mbizotëron Dimri. Melbourne i Australisë ishte zyrtarisht qyteti më i madh, më i ftohtë këtë mëngjes në planet. I ftohti goditi vendin gjatë natës, ndërsa temperaturat kanë shënuar -4 gradë celsius. Sipas “Daily Mail” për qytetarët nga Melbourne ky ka qenë mëngjesi më i ftohtë […]

inf

Anxhela Pelisteri zbulon sekretin e virgjerise ! Kush do ta kishte menduar…

Pak ditë më parë Anxhela Peristeri u bë protagoniste në mediat rozë, me batutën se do të shkonte e virgjër drejt altarit. Natyrisht që shumë njerëz u habitën me këtë deklaratë, pro në Top Show Magazine, ishte vetë këngëtarja që sqaroi kontekstin e kësaj batute “Ishte një batutë me Rozana Radin, se meshkujt korçarë kanë […]

inf

I vdiq djali në aksident, babai çon të fejuarën e tij në mbrëmjen e maturës !

Rrugën nga shkolla për në shtëpi, një djalë i ri e bëri për herë të fundit, pasi tragjikisht humbi jetën në një aksident fatal. Tragjedia preku familjen Brown, në Pensilvani të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, raporton noa.al duke cituar Centre Daily Times. Carter Brown 19 vjeç, vdiq në incidentin rrugor ku u përplasën tre […]

inf

Gangsterja nga Elbasani provokon fansat në trafik – del vetem me…

Duke i dhënë makinës me të brendëshme, “gangsteria nga Elbasani” i çmendi fansat. E njohur si Ajo po merr pjesë në “Mis Univers’ dhe sigurisht fotot e saj provokuese nuk kalojnë pa u komentuar. Trejsi Sejdini njihet ndryshe edhe si “gangsterja nga Elbasanit” dhe është një nga femrat më të përfolura të showbizz-it. Së fundmi […]

inf

Pamje si ne filmat horor – Mushkonjat pushtojnë qytetin !

Mushkonjat janë duke rrethuar shtëpitë dhe jo vetëm në rajonin Voronezh të Rusisë me shumë njerëz të frikësuar për të dalë jashtë mes raporteve të vdekjeve të kafshëve shtëpiake. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, me gjithë përpjekjen e autoriteteve për të “ndaluar” insektet gjakpirëse, numri i tyre po rritet. Bëhet e ditur se moti […]

inf

Kjo është bima dhuratë nga Zoti, shëron çdo gjë…

Bima tëmbëlgjaku ka shumë emra, njihet edhe me emrat si rrënja e syve ose rrënja e artë. Të gjitha këto na flasin se kjo bimë është e vlerë- suar dhe e respektuar. Kjo bimë rritet nëpër hapësira të ndryshme, madje mund ta gjeni edhe gjatë stinës së dimrit, e nga rrënja e tyre, gjethet, kur […]

inf

Bëhuni gati telefonët e rinj do mbushen 3 herë më shpejt !

Apple do të prezantojë disa nga modelet e reja iPhone në shtatorin të këtij viti. CharheLab, duke iu referuar burimeve brenda kompanisë, raporton se modelet e reja të Apple do të kenë karikues të ri 18 vat UCB-C që do të karikojë telefonat shumë më shpejt se tani. Karikuesi do të jetë në gjendje të […]

inf